Oferujemy krótkie terminy w ramach programów leczenia niepłodności metodą in vitro.
 
Od 25 kwietnia 2017r trwa rekrutacja do Programu In Vitro - więcej...
 
Od dnia 1.10.2017 krew do badan bedzie pobierana od godz. 10.30 (do odwolania)
 
Artykuły - diagnostyka i leczenie niepłodności w ARVIMED Kraków
Refundowany Program IN VITRO - wskazania

Od 1 lipca 2014 Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED jest realizatorem programu Ministerstwa Zdrowia ("Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013-2016 w okresie od 1 lipca 2014 r. do 30 czerwca 2016 r.").

Zdjecie - ARTVIMED Dr n. med. Bartosz Chrostowski szczegółowo objaśnia wskazania do leczenia niepłodności w programie refundowanym.

Bezwzględne wskazania (bez względu na czas trwania niepłodności) do leczenia metodą IVF w programie refundowanym:

 1. Czynnik jajowodowy - potwierdzony w laparoskopii, HSG lub HyCoSy:
  • całkowita niedrożność jajowodów
  • upośledzona funkcja jajowodów (np. obecność zrostów w miednicy mniejszej)
  • stan po plastyce jajowodów (bez efektu w postaci ciąży po 6 m-cach od zabiegu)
 2. Endometrioza w III i IV ST zaawansowania wg ASF
 3. Czynnik męski - koncentracja plemników < 1 mln/ml
 4. Niepłodność idiopatyczna trwająca > 5 lat
 5. Niepłodność idiopatyczna, spowodowana endometriozą lub czynnikiem męskim, bez względu na stopień zaawansowania u kobiet > 39 rż
 6. Stan po 2 lub więcej komercyjnych programach IVF
 7. Obniżona rezerwa jajnikowa ( AMH > 0,7 ng/ml i < 1,0 ng/ml)
 8. Pacjenci przed leczeniem onkologicznym
 9. Infekcje HCV i HIV u partnera
Czytaj całość...
 
In vitro - kwestie etyczne i proponowane rozwiązania

In vitro - kwestie etyczne i proponowane rozwiązania. Opowiada dr n. med. Bartosz Chrostowski z Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED w Krakowie.

Zobacz pozostałe materiały filmowe na naszym kanale YouTube

Czytaj całość...
 
Mity i fakty o bezpieczeństwie procedury in vitro

Mity i fakty o bezpieczeństwie procedury in vitro. Opowiada dr n. med. Bartosz Chrostowski z Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED w Krakowie.

Zobacz pozostałe materiały filmowe na naszym kanale YouTube

Czytaj całość...
 
Historia i skuteczność krioprezerwacji tkanek

Krioprezerwacja tkanek rozpoczęła się od zamrażania spermy drobiu. Miało to miejsce w 1957 roku w Anglii pod kierownictwem dr Christophera Polge. Jeszcze w latach 50-tych zaczęto stosować proces mrożenia wobec ludzkich komórek, czego efektem ostatecznie była ciąża powstałą z wykorzystaniem zamrożonej wcześniej spermy.

Witryfikacja pozwala na osiągnięcie zwiększonego kumulacyjnego odsetka ciąż u pacjentek przystępujących do jednej z technik wspomaganego rozwoju i zmniejszenia kosztów całej procedury. Zamrożone komórki jajowe można wykorzystać, jeżeli pacjentka nie zajdzie w ciążę po podaniu niemrożonych zarodków.

Czytaj całość...
 
Zabezpieczanie płodności u leczonych onkologicznie (oncofertility)

Postęp medycyny i nowe leki onkologiczne oraz coraz większa precyzja w radioterapii powodują, że pacjenci częściej powracają do zdrowia, lepiej znoszą terapie, a ich skutki uboczne są coraz mniejsze. Niemniej jednak, zarówno radioterapia jak i wiele chemioterapeutyków mogą uszkadzać zdolności rozrodcze.

W obliczu tak poważnego problemu, jakim jest wyleczenie choroby nowotworowej, ryzyko wystąpienia niepłodności w wyniku leczenia jest często bagatelizowane i pomijane, zarówno przez lekarzy jak i pacjentów.

Leczenie onkologiczne to ogromny stres dla komórek rozrodczych człowieka. Szanse na zajście w ciąże u kobiet leczonych onkologicznie powyżej 25 roku życia szacuje się na około 5%.

Czytaj całość...
 
Witryfikacja przy procedurach in vitro

Witryfikacja, inaczej zeszklenie, krioprezerwacja - to proces fizyczny polegający na przejściu ze stanu ciekłego w stan szklisty.

Mrożenie tkanek biologicznych

W przypadku mrożenia embrionów, najbardziej niebezpieczne dla nich jest formowanie się kryształów lodu, które mogą uszkodzić delikatne struktury w ich wnętrzu. Aby tego uniknąć, stosuje się tak zwaną wolną technikę zamrażania. Uszkadzającego komórki zamarzania wewnątrzkomórkowego można uniknąć, jeśli ochładzanie będzie przebiegać wystarczająco powoli, aby odpowiednia ilość wody opuściła komórkę w czasie stopniowego zamarzania płynu pozakomórkowego. Ten czas jest różny dla komórek różnej wielkości i przepuszczalności błon komórkowych dla wody: typowa prędkość ochładzania ok. 1 °C/minutę jest odpowiednia dla wielu komórek ssaków. Prędkość ta nie jest optymalna dla wszystkich organizmów i tkanek.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 6 z 9
Diagnostyka i leczenie niepłodności
Opierając się na naszej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu w diagnostyce i skutecznym leczeniu niepłodności przygotowaliśmy kilka opracowanych przez nas programów leczenia niepłodności: Program In Vitro, Program In Vitro dla pacjentek z obniżoną rezerwą jajnikową, Program In Vitro Double-Stimulation dla pacjentek z obniżoną rezerwą jajnikową, Program In Vitro w nawracających niepowodzeniach leczenia, Program In Vitro TESA/PESA.
Centrum Medycyny Rozrodu

ARTVIMED

ul. Legendy 3, 30-147 Kraków
(przy ul. Na Blonie)
telefon: +48 12 661 3030

rejestracja:
poniedziałek-piatek: 10.30-16.00

ZOBACZ GODZINY OTWARCIA

 


 
Projekt mający na celu uruchomienie innowacyjnego Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.