Oferujemy krótkie terminy w ramach programów leczenia niepłodności metodą in vitro.
 
Od 25 kwietnia 2017r trwa rekrutacja do Programu In Vitro - więcej...
 
Od dnia 1.10.2017 krew do badan bedzie pobierana od godz. 10.30 (do odwolania)
 
Program In Vitro TESA/PESA

Pakiet: Program In Vitro TESA/PESA.

Program leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego przygotowany dla par, u których niepłodność wynika z braku plemników w nasieniu. U pacjentów cierpiących z powodu azoospermii możliwe jest uzyskanie plemników w drodze punkcji najądrza lub jądra i następnie wykorzystanie ich do zapłodnienia pozaustrojowego. Wiąże się to jednak z dodatkowym zabiegiem, który w zależności od wskazań może mieć postać punkcji aspiracyjnej najądrza (PESA) lub jadra (TESA). W wyjątkowych przypadkach można wykonywać tzw. biopsję otwartą jądra. Niejednokrotnie ilość i jakość plemników uzyskanych w biopsji jest ograniczona, dlatego stosujemy w takiej sytuacji dodatkowe zabiegi mające na celu zwiększenie szans na prawidłowy rozwój zarodków i ich implantację (scratching endometrium, hodowla w systemie time-lapse). W sytuacji gdy uzyskany z biopsji materiał nie nadaje się do zapłodnienia istnieje możliwość użycia nasienia dawcy lub witryfikacji uzyskanych po stymulacji komórek jajowych (w cenie pakietu). Leki stosowane w trakcie stymulacji dostępne są bez limitu, zależnie od potrzeb pacjentki.

W skład pakietu „Program In Vitro TESA/PESA” wchodzi:

 • przygotowanie do programu (wizyta kwalifikująca, porada andrologiczna, ustalenie sposobu wykonania PESA/TESA, USG Tv, badania mikrobiologiczne, badania epidemiologiczne)
 • scratching endometrium w cyklu poprzedzającym stymulację
 • stymulacja (leki do stymulacji (bez limitu - w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki), badania hormonalne, wizyty i USG Tv w trakcie stymulacji)
 • badania przed znieczuleniem, konsultacja anestezjologiczna
 • pobranie komórek jajowych
 • biopsja jądra (TESA) lub najądrza (PESA) w znieczuleniu ogólnym
 • zapłodnienie pozaustrojowe (IVF-IMSI-MSOME)
 • w razie konieczności możliwość użycia nasienia z banku nasienia ARTVIMED (Cryos, Kriobank) w ramach pakietu
 • w razie konieczności możliwość witryfikacji komórek jajowych w ramach pakietu
 • hodowla zarodków w systemie time-lapse (EmbryoScope)
 • wspomaganie wykluwania (assisted hatching)
 • transfer zarodków (jako opcja transfer zarodków w osłonie atosibanem za dopłatą)
 • witryfikacja zarodków i przechowywanie przez 1 rok

Koszt: sprawdź w cenniku

Zobacz wszystkie nasze pakiety leczenia niepłodności

 
Diagnostyka i leczenie niepłodności
Opierając się na naszej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu w diagnostyce i skutecznym leczeniu niepłodności przygotowaliśmy kilka opracowanych przez nas programów leczenia niepłodności: Program In Vitro, Program In Vitro dla pacjentek z obniżoną rezerwą jajnikową, Program In Vitro Double-Stimulation dla pacjentek z obniżoną rezerwą jajnikową, Program In Vitro w nawracających niepowodzeniach leczenia, Program In Vitro TESA/PESA.
Centrum Medycyny Rozrodu

ARTVIMED

ul. Legendy 3, 30-147 Kraków
(przy ul. Na Blonie)
telefon: +48 12 661 3030

rejestracja:
poniedziałek-piatek: 10.30-16.00

ZOBACZ GODZINY OTWARCIA

 


 
Projekt mający na celu uruchomienie innowacyjnego Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.