Oferujemy krótkie terminy w ramach programów leczenia niepłodności metodą in vitro.
 
Od 25 kwietnia 2017r trwa rekrutacja do Programu In Vitro - więcej...
 
Zmiana godzin otwarcia w dniach 24, 25 i 26 stycznia
Centrum ARTVIMED czynne do godz. 13.00
 
Warsztaty

Bezpłatne warsztaty organizowane cyklicznie przez Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED w Krakowie skierowane są do osób doświadczających niepłodności w różnych sferach swojego życia. Wychodzimy poza aspekty stricte medyczne, choć ich nie pomijamy. Doskonale wiemy, że dla osób borykających się z niepłodnością, to są ciężkie chwile (a czasem lata). Nasze warsztaty mają pomóc w szerszym aspekcie.

Warsztaty są bezpłatne. Jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy aby osoby zainteresowane uczestnictwem dokonywały rezerwacji i potwierdzały swój udział pisząc na mail: warsztaty@artvimed.pl lub kontaktując się telefonicznie +48 12 661 3030

Nie znamy jeszcze dokładnego terminu ani tematyki kolejnej edycji warsztatów. A jednocześnie wiemy, że na pewno się odbędą. Dlatego zapraszamy do dzielenia się pomysłami, oczekiwaniami, potrzebami pisząc do nas e-mail

Historia warsztatów


Warsztaty II - Niepłodność. Granice

Druga edycja warsztatów pod hasłem "Niepłodność. Granice", odbyła się w Krakowie w dniu 14 października 2017 r. w Hotelu IBIS (ul. Pawia 15).

Poruszane zagadnienia: Czy starania o dziecko i leczenie mają granicę, jak to wygląda w nas samych i w naszych relacjach. Podczas warsztatów zastanowimy się wspólnie czy niepłodność ma granice, jeśli tak, to gdzie one przebiegają. W trakcie ćwiczeń będzie można przyjrzeć się swoim granicom na drodze do rodzicielstwa i tradycyjnie odpowiedzieć sobie: 'Co dalej'.

Prowadzący: Dr n. med. Bartosz Chrostowski, Magdalena Modlibowska, Olga Jurasz-Halaczek

Dr n. med. Bartosz Chrostowski - Specjalista ginekolog-położnik, dyrektor Centrum ARTVIMED opowiada o diagnozowaniu i możliwościach leczenia niepłodności zgodnie ze standardami PTMR (Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu) oraz przedstawia granice wspomagania rozrodu z medycznego punktu widzenia.

Magdalena Modlibowska - Czy adopcja jest dla każdego? Jak ja prawidłowo rozumieć? Jak to jest tworzyć własną rodzinę dzięki adopcji? To wszystko przedstawia Magdalena Modlibowska - Prezeska Fundacji "Po Adopcji", autorka książki "Odczarować adopcję" o "Księga Adoptowanego Dziecka".

Olga Jurasz-Halaczek - Psycholog, psychoterapeuta, pracownik Beskidzkiego Centrum Zdrowia Psychicznego. Poprowadzi warsztaty, na których uczestnicy będą mieli możliwość popatrzyć na granice, których doświadczają w drodze do rodzicielstwa oraz spojrzeć na to, co jest po drugiej stronie.

Po warsztatach: Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom II warsztatów organizowanych przez naszą klinikę. Wspaniałe doświadczenie za nami i plany przed nami, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, oraz w trosce o naszych pacjentów myślimy o kontynuacji. Bardzo dziękujemy Magdalenie Modlibowskiej za świadectwo, za doświadczenie, Oldze Jurach-Halaczek za warsztat, stworzyłyście doskonalą atmosferę, pozwoliłyście uwolnić emocje, myśli, pokazałyście różne możliwości. Dziękujemy uczestnikom za przybycie, otwartość, współpracę życzymy żebyście odnaleźli swoją drogę do rodzicielstwa.


Warsztaty I - Niepłodność i co dalej?

Pierwsza edycja warsztatów pod hasłem "Niepłodność i co dalej?", odbyła się w Krakowie w dniu 18 marca 2017 r. w Hotelu IBIS (ul. Pawia 15).

Poruszane zagadnienia: Warsztaty były skierowane do osób doświadczających niepłodności w różnych sferach swojego życia. Podczas tego spotkania uczestnicy mieli okazję spojrzeć na niepłodność tu i teraz, poznać możliwości leczenia i adopcji jako drogi do rodzicielstwa. Najważniejsze było to, odkryć w sobie odpowiedź na pytanie "Co dalej?".

Prowadzący: Dr n. med. Bartosz Chrostowski, Magdalena Modlibowska, Olga Jurasz-Halaczek

Organizatorzy: Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, Stowarzyszenie "Nasz Bocian", Chcemy Być Rodzicami

Po warsztatach: Dziękujemy wszystkim za przebycie, otwartość, dzielenie się swoimi doświadczeniami i każde słowo, które padło w związku z tematem spotkania. Nie jesteśmy niewidzialni. Potrafimy głośno mówić o niepłodności. Mamy nadzieje, że udało nam się wspólnie spojrzeć na problem z innej perspektywy.

Prócz wrażeń po spotkaniu mamy także refleksje, że chcielibyśmy, by kolejnym razem wystosować zaproszenie także do personelu medycznego i osób związanych z tematem zawodowo. Niech nas usłyszą. Jeśli macie jakieś spostrzeżenia i uwagi, czekamy na nie. Wstępnie myślimy o kolejnym spotkaniu za kilka miesięcy, planujemy zachować formułę spotkania ale wydłużyć czas.

Dziękujemy magazynowi Chcemy Być Rodzicami w osobie redaktor Magdaleny Modlibowskiej za warsztat i dzielenie się swoim doświadczeniem w kwestii adopcji. Dziękujemy Pani Radnej Miasta Krakowa Pani Małgorzacie Jantos za obecność i zaangażowanie w temat leczenia niepłodności. Oldze Jurach-Halaczek za krótkie warsztaty, które dały możliwość spojrzenia się z innej, lecz ciągle ‘naszej’ strony.


Zobacz także

Kolejność alfabetyczna

Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED w Krakowie / Facebook

Chcemy Być Rodzicami / Facebook

Fundacja Po Adopcji / Facebook

Stowarzyszenie „Nasz Bocian” / Facebook

Aktualizacja: 2017-10-23

 
Diagnostyka i leczenie niepłodności
Opierając się na naszej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu w diagnostyce i skutecznym leczeniu niepłodności przygotowaliśmy kilka opracowanych przez nas programów leczenia niepłodności: Program In Vitro, Program In Vitro dla pacjentek z obniżoną rezerwą jajnikową, Program In Vitro Double-Stimulation dla pacjentek z obniżoną rezerwą jajnikową, Program In Vitro w nawracających niepowodzeniach leczenia, Program In Vitro TESA/PESA.
Centrum Medycyny Rozrodu

ARTVIMED

ul. Legendy 3, 30-147 Kraków
(przy ul. Na Blonie)
telefon: +48 12 661 3030

rejestracja:
poniedziałek-piatek: 10.30-16.00

ZOBACZ GODZINY OTWARCIA

 


 
Projekt mający na celu uruchomienie innowacyjnego Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.